Autorské karty

Autorské karty a iné 

 

Vznikajú postupne a vo svojom tempe. Už dlhší čas sme s Jankou vnímali, že tvorba kariet je " za dverami" a ešte dlhšie sme sa odhodlávali k tomuto kroku...

A spravili sme ho. 

 

Je to už nejaký čas, čo prinášame autorské karty v spolupráci s výtvarníkmi/čkami, prekladataľkami a tlačiarňami. Naše karty nájdete i v anglickom a nemeckom či českom jazyku. 

 

Karty vznikajú tak, že vychádzame z potrieb klientov s ktorými pracujeme v praxi. Inšpirujú nás i témy spoločenské, ktoré majú dopad na rodinný život, tu mám konktrétne na mysli karty Rozviazané puto. Karty sú veľmi rôznorodné, a aj také budú i naďalej. Preferujeme rôzne najmä lokálne spolupráce a tešíme sa každému novému nápadu a máme ich veľa:)

 

Snívame aj o využití kariet nielen odborníkmi no i rodičmi samotnými tak, aby sa stali čo najdostupnejšími a ponúkli tak trošku návod, ako ktorú tému uchopiť. Tak sme stavali karty Keď sloníky cítia.

A tiež aby boli i zábavné a upevňovali vzťah rodič dieťa a také sú naše Lady, ktoré vznikli v spolupráci s našou kolegyňou Zuzanou Jágerčíkovou. 

 

A to "iné" sú miniatúry, ktoré nám ruky šikovného rezbára vytvoria a tak prevedú naše predstavy do uchopiteľnej reality. Miniatúry sú z dreva, kvalitne ošetrené a sú určené do piesku či herne. Slúžia na zobrazenie vzťahov a dynamiky medzi jednotlivými časťami príbehu klienta. 

 

Proces tvorby stále beží a má  svoj čas, keď nápad rastie. Potom ho spolu konzultujeme a trvá nejaký čas, kým vnímame že dostal kontúry a púšťame sa do práce okolo neho. Niekedy nás prekvapí jeho pomalosť, inokedy nevyspytateľnosť okolností či zvláštne náhody, ktoré projekt tvorby výrazne ovplyvnia.

A to je na tom to krásne a zároveň myslím, že z toho obe veľmi čerpáme a učíme sa o sebe a svete.

Tiež to vie byť i vyčeprávajúce či frustrujúce a to je predovšetkým vtedy ak sa príliš upäto držíme nejakého nášho scénara. 

Vnímam to tak, že proces tvorby kariet spolutvoríme s okolnosťami a svetom a to je vždy dobrodružstvo, ktoré nás učí žiť v prítomnosti. 


na tomto linku nájdete krátke video našich produktov a nieln to:


https://www.facebook.com/terapeutickekarty/videos/2055325441273648


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2017 - 2022 © terapeutickepomocky.sk